logo-biblioteka4

 • slide1.jpg
 • slide2.jpg
 • slide3.jpg
 • slide4.jpg
 • slide5.jpg
 • slide6.jpg

Usługi biblioteczne

Wypożyczalnia międzybiblioteczna


W ramach wypożyczalni międzybibliotecznej możliwe jest sprowadzenie z innych bibliotek krajowych książek, których nasza placówka nie posiada.

Taką pozycję uważa się za szczególnie chronioną, dlatego możliwe jest skorzystanie z niej tylko w Czytelni. Czas, na jaki jest udostępniona, określa biblioteka wypożyczająca.

Koszt sprowadzenia takiej książki ponosi Czytelnik.

Również Biblioteka Pedagogiczna w Trzebnicy wielokrotnie udostępniała swoje zbiory za pomocą tej formy.

Wypożyczeniu międzybibliotecznemu nie podlegają:

 • wydawnictwa encyklopedyczne, słownikowe, biograficzne, informacyjne;
 • pozycje z księgozbioru podręcznego;
 • książki rzadkie, trudne do nabycia;
 • książki w złym stanie technicznym.

 

Skanowanie dokumentów


Inną formą pozyskania dokumentów, których brak w naszych zasobach, jest skanowanie. Dotyczy ono artykułów z czasopism, których opisy znajdują się w bazie EDUKACJA artykuły .
Aby dokonać zamówienia, należy odnaleźć dany artykuł oraz wypełnić Formularz zamówienia, który znajduje się nad tabelą z wynikami wyszukiwania.

Opłaty za usługę wynoszą: 0,50 gr za stronę skanu. Po uiszczeniu opłaty na konto (szczegóły) dokument w formie elektronicznej zostanie wysłany na wskazany adres e-mail.

Uwaga!

Dla nauczycieli zapisanych w Bibliotece Pedagogicznej usługa skanowania artykułów z czasopism wykonywana jest nieodpłatnie. Należy wówczas złożyć zamówienie za pośrednictwem biblioteki, w której użytkownik jest zapisany.

 • Spotkanie autorskie z Panem Marianem Pietrzykiem

   

  Szanowni Państwo,

  serdecznie zapraszam na spotkanie z Autorem eseju historycznego "Na Wołyniu skończył się świat", Panem Marianem Pietrzykiem (vel Arturem Marino), które odbędzie się w dniu 30 stycznia 2019 r. (środa) w godz. 17.30 - 18.30 w PODM-P w Trzebnicy (ul. Nowa 1 - dawne pomieszczenia SP nr 2).

  W czasie spotkania będzie możliwość zakupienia książki z autografem w preferencyjnej cenie.

   
   
 • RODO - Obowiązek informacyjny

   

  W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL)

  informuję, że zgodnie z art. 13:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest:

  POWIATOWY OŚRODEK DORADZTWA METODYCZNO-PROGRAMOWEGO W TRZEBNICY 

  – reprezentowany przez p. o. Dyrektora Sebastiana Węgrzynowskiego

  ul. Nowa 1, 55-100 Trzebnica

  tel. 71 738 10 22, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Więcej…  
 • Dziecko z afazją w przedszkolu i szkole

   

  Szanowni Państwo,

  w dn. 18 lutego br. w godz. 14.30 - 16.45 (3 godz. dydaktyczne) w Sali Konferencyjnej PODM-P w Trzebnicy (ul. Nowa 1) odbędzie się szkolenie dla 20 osób pn. Dziecko z afazją w przedszkolu i szkole. Poprowadzi je Pani Katarzyna Matyasik – logopeda, specjalista neurologopedii oraz wczesnej logopedii klinicznej, pedagog specjalny. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi z zaburzeniami mowy oraz z trudnościami szkolnymi.

  Szkolenie kierowane jest do nauczycieli szkół podstawowych oraz do nauczycieli wychowania przedszkolnego. 

  Więcej…  
 • IBUK libra 100px

  Uwaga - Kody PIN wydane przed dn. 22 lutego 2017r. zachowują ważność.
   

  Ponad 1500 tytułów z zakresu pedagogiki, psychologii, komunikacji społecznej i socjologii dostepnych na stronie http://libra.ibuk.pl/ Zapraszamy do Biblioteki (ul. Nowa 1) po odbiór PINów. Szczegółowe informacje o możliwości korzystania z wirtualnej czytelni IBUK dostępne są tutaj

  Więcej…

organszkoleniakatalogi

cytat