logo-biblioteka4

 • slide1.jpg
 • slide2.jpg
 • slide3.jpg
 • slide4.jpg
 • slide5.jpg
 • slide6.jpg

Usługi biblioteczne

Wypożyczalnia międzybiblioteczna


W ramach wypożyczalni międzybibliotecznej możliwe jest sprowadzenie z innych bibliotek krajowych książek, których nasza placówka nie posiada.

Taką pozycję uważa się za szczególnie chronioną, dlatego możliwe jest skorzystanie z niej tylko w Czytelni. Czas, na jaki jest udostępniona, określa biblioteka wypożyczająca.

Koszt sprowadzenia takiej książki ponosi Czytelnik.

Również Biblioteka Pedagogiczna w Trzebnicy wielokrotnie udostępniała swoje zbiory za pomocą tej formy.

Wypożyczeniu międzybibliotecznemu nie podlegają:

 • wydawnictwa encyklopedyczne, słownikowe, biograficzne, informacyjne;
 • pozycje z księgozbioru podręcznego;
 • książki rzadkie, trudne do nabycia;
 • książki w złym stanie technicznym.

 

Skanowanie dokumentów


Inną formą pozyskania dokumentów, których brak w naszych zasobach, jest skanowanie. Dotyczy ono artykułów z czasopism, których opisy znajdują się w bazie EDUKACJA artykuły .
Aby dokonać zamówienia, należy odnaleźć dany artykuł oraz wypełnić Formularz zamówienia, który znajduje się nad tabelą z wynikami wyszukiwania.

Opłaty za usługę wynoszą: 0,50 gr za stronę skanu. Po uiszczeniu opłaty na konto (szczegóły) dokument w formie elektronicznej zostanie wysłany na wskazany adres e-mail.

Uwaga!

Dla nauczycieli zapisanych w Bibliotece Pedagogicznej usługa skanowania artykułów z czasopism wykonywana jest nieodpłatnie. Należy wówczas złożyć zamówienie za pośrednictwem biblioteki, w której użytkownik jest zapisany.

 • Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018

   

  Minister Edukacji Narodowej Pani Anna Zalewska ustaliła podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018:

  1. Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego.

  2. Podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej.

  3. Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych.

  4. Wprowadzanie doradztwa zawodowego do szkół i placówek.

  5. Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły.

  6. Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach i placówkach systemu oświaty.

   

   
 • XIV Tydzień Bibliotek - "Biblioteka. Oczywiście!"

   

  Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniu z Anną Gibasiewicz - autorką "Baśni o perle", wydanej przez Ludową Spółdzielnię Wydawniczą i w warsztatach dla nauczycieli, które poprowadzi Magdalena Zarębska, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich we Wrocławiu. Spotkanie autorskie i warsztaty dla nauczycieli, które odbędą się w dn. 10 i 11 maja br., organizowane są przez PODM-P w Trzebnicy w ramach czternastej edycji programu Tydzień Bibliotek, realizowanej pod hasłem "Biblioteka. Oczywiście!". Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie, załączonym tutaj:

   

   

   
 • Spotkania informacyjne, dotyczące nowej podstawy programowej

   

  Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy, w odpowiedzi na potrzeby dyrektorów szkół oraz nauczycieli związane z reformą oświaty, podejmuje realizację spotkań informacyjnych, dotyczących nowej podstawy programowej, obowiązującej od roku szkolnego 2017/2018. Prosimy o dokonywanie zgłoszeń na spotkania za pośrednictwem formularza, dostępnego pod tym linkiem. W zgłoszeniu proszę podać nazwę przedmiotu szkolnego w rubryce "Nazwa szkolenia". Informacje o bieżących spotkaniach informacyjnych, dotyczącąch nowej podstawy programowej dostępne są po kliknięciu w nazwę przedmiotu szkolnego: 1. Matematyka i informatyka; 2. Przyroda3. Geografia.

   
 • IBUK libra 100px

  Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Tygodnia E-książki (5-11 marca 2017 r.) serwis Ibuk Libra przygotował dla Użytkowników korzystających z wirtualnej czytelni niespodziankę. W okresie 1-14 marca 2017 r. zostanie poszerzony zestaw tytułów na platformie IBUK Libra o ok. 2700 publikacji, tj. pojawią się  książki z następujących kategorii:
   
  - literatura faktu
   
  - literatura piękna
   
  Uwaga - Kody PIN wydane przed dn. 22 lutego 2017r. zachowują ważność.
   

  Ponad 1500 tytułów z zakresu pedagogiki, psychologii, komunikacji społecznej i socjologii dostepnych na stronie http://libra.ibuk.pl/ Zapraszamy do Biblioteki (ul. Nowa 1) po odbiór PINów. Szczegółowe informacje o możliwości korzystania z wirtualnej czytelni IBUK dostępne są tutaj

  Więcej…

organszkoleniakatalogi

cytat