Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doradztwa Metodyczno-Programowe w Trzebnicy

mgr Cecylia Śmieszkowska

PODM-P to zespół placówek w skład którego wchodzą:

• Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy,
  • Biblioteka Pedagogiczna w Trzebnicy – filia Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.

Celem PODM-P jest:

• wspieranie procesu permanentnej edukacji i rozwoju Szkół oraz placówek szeroko pojętej oświaty w Powiecie Trzebnickim;
  • ułatwienie każdemu mieszkańcowi regionu realizacji jego aspiracji zawodowych oraz rozwoju własnego.

Zadaniem jest:

• wspieranie edukacyjne nauczycieli zatrudnionych na różnych poziomach nauczania we wszystkich typach Szkół oraz osób przygotowujących się do zawodu nauczyciela lub zainteresowanych sprawami kształcenia;
  • dostarczanie wiedzy merytorycznej i warsztatowej we wszystkich procesach obecnych w szkole: uczenia się, wychowania, opieki, zarządzania i kierowania;
  • identyfikowanie potrzeb szkoleniowych;
  • upowszechnianie osiągnięć szkól i nauczycieli.

Wg założeń realizowane doskonalenie odbywa się poprzez:

• udzielanie indywidualnych i zbiorowych konsultacji;
  • prowadzenie lekcji i zajęć otwartych;
  • organizowanie zajęć warsztatowych, seminariów, konferencji naukowych i metodycznych;
  • organizowanie innych form doskonalenia wspomagających pracę dydaktyczno – wychowawczą nauczycieli