Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doradztwa Metodyczno-Programowe w Trzebnicy

mgr Cecylia Śmieszkowska

PODM-P to zespół placówek w skład którego wchodzą:

• Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy,
  • Biblioteka Pedagogiczna w Trzebnicy – filia Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.

Celem PODM-P jest:

• wspieranie procesu permanentnej edukacji i rozwoju Szkół oraz placówek szeroko pojętej oświaty w Powiecie Trzebnickim;
  • ułatwienie każdemu mieszkańcowi regionu realizacji jego aspiracji zawodowych oraz rozwoju własnego.

Zadaniem jest:

• wspieranie edukacyjne nauczycieli zatrudnionych na różnych poziomach nauczania we wszystkich typach Szkół oraz osób przygotowujących się do zawodu nauczyciela lub zainteresowanych sprawami kształcenia;
  • dostarczanie wiedzy merytorycznej i warsztatowej we wszystkich procesach obecnych w szkole: uczenia się, wychowania, opieki, zarządzania i kierowania;
  • identyfikowanie potrzeb szkoleniowych;
  • upowszechnianie osiągnięć szkól i nauczycieli.

Wg założeń realizowane doskonalenie odbywa się poprzez:

• udzielanie indywidualnych i zbiorowych konsultacji;
  • prowadzenie lekcji i zajęć otwartych;
  • organizowanie zajęć warsztatowych, seminariów, konferencji naukowych i metodycznych;
  • organizowanie innych form doskonalenia wspomagających pracę dydaktyczno – wychowawczą nauczycieli

• Forum Dyrektorów

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy zaprasza kadrę kierowniczą szkół i placówek oświatowych na Forum Dyrektorów, które odbędzie się 14 grudnia br. w godz. 10.00 - 12.00. W programie spotkania przewidziane jest wystąpienie Pana mgr Pawła Łukaszewskiego, dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Trzebnicy. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia udziału w formie doskonalenia lub o wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Szczegółowe informacje o szkoleniu dostępne są na plakacie, załączonym tutaj.

• Warsztaty z kodowania dla początkujących

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy zaprasza na szkolenie pn. "Warsztaty z kodowania dla początkujących", które odbędzie się 8 listopada br. w godz. 15.00 – 17.30. Szkolenie poprowadzi mgr Ewa Nowak – nauczyciel dyplomowany, doradca metodyczny matematyki. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia udziału w formie doskonalenia lub o wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie, załączonym tutaj.